Brownfield Pianka

naše hotové projekty

ikonka Analýza možností čerpání

Co se starým areálem

V obci Velim najdete areál s názvem Pianka, který dříve sloužil jako továrna na výrobu cukrovinek, později klavírů a nakonec jako kasárna a sklad munice. Obec se rozhodla s chátrajícími stavbami pohnout a využít potenciál prostoru na maximum. V současné době proto prochází revitalizací, a to díky dotaci ve výši přes 29 milionů Kč. Tu se nám pro Velim podařilo získat v dubnu 2021. Záměrem je vybudování veřejně přístupného sportoviště, a to po demolici všech stavebních objektů mimo hlavní budovy. Vznikne tu veřejně přístupné sportoviště včetně kluziště, garáž/sklad a přístřešek. Plochy se zelení budou doplněny zeminou a osety travou. Areál sportoviště bude osázen stromy a keři. Celková rozloha lokality je 10 573 m2.

Jak to dopadlo

K naší velké radosti proběhlo 17. prosince 2022 slavnostní otevření, které odstartovalo nový život areálu. Fotky najdete v galerii. Obec v areálu pořádá veřejné bruslení a pronajímá ledovou plochu zájmovým skupinám.

Pianka v číslech

Výše získané dotace: 29 209 712 Kč

Celkové náklady: 42 096 632 Kč

Co dál

Zaujal vás projekt? Neváhejte se nám ozvat s jakýmkoliv dotazem k vašim záměrům, dotacím nebo související administrativě! Domluvte si na našich webových stránkách nezávaznou bezplatnou konzultaci a probereme všechno, co vás zajímá.

Jsme tu pro vás.

Přejít na kontaktní formulář

Prohlédněte si více

Další realizace