Domovní čističky odpadních vod

naše hotové projekty

ikonka Analýza možností čerpání

Příběh odpadní vody

Jediná šance, jak v Radimku zajistit zpracování odpadních vod, byla instalace domovních čistíren odpadních vod (připojení ke kanalizaci je příliš finančně náročné). Proto městys Cerhenice, pod který osada Radimek spadá, požádal Státní fond životního prostředí o dotaci na celkem 3 domovní ČOV (jedna s kapacitou 1–5 osob a dvě s kapacitou 6–9 osob). Dílo bylo zahájeno 10. května 2021 a předáno 21. prosince 2021. Když se voda přečistí, zpracovává se a zůstává v místě, odkud se odebírá. Skvělým benefitem je tedy získání užitkové vody (zejména na zalévání). To se v oblasti, kde byl v posledních letech s dostupností vody problém, velmi hodí.

Expert na hospodaření s vodou ing. Petr Růžička dodává k otázce funkčnosti zařízení: Užitkové vody je obrovské množství. Čistička funguje dobře. Já sám ji mám. Celých 25 let z toho zalévám, i v suchých letech jsem měl všechno zelené. “

Příběh odpadní vody v číslech

Celkové náklady: 600 114 Kč
Dotace SFŽP: 440 000 Kč

Co dál

Zaujal vás projekt? Neváhejte se nám ozvat s jakýmkoliv dotazem k vašim záměrům, dotacím nebo související administrativě! Domluvte si na našich webových stránkách nezávaznou bezplatnou konzultaci a probereme všechno, co vás zajímá.

Jsme tu pro vás.

Přejít na kontaktní formulář

Prohlédněte si více

Další realizace