Rekonstrukce veřejného osvětlení

naše hotové projekty

ikonka Analýza možností čerpání

Příběh lamp

Staré nemoderní osvětlení, zbytečně vysoké náklady na spotřebu i údržbu, vzhled, který kazí dojem... Častý začátek příběhu, který vede k úvahám o rekonstrukci. I starosta města Golčův Jeníkov se rozhodl takový stav změnit. V rámci naší dlouhodobé spolupráce tak došlo i na jednu z etap rekonstrukce veřejného osvětlení, a to díky Ministerstvu průmyslu a obchodu a Státnímu programu na podporu úspor energie na období 2017–2021 (program EFEKT 2 pro rok 2021). Pro aktivitu Opatření ke snížení energetické náročnosti veřejného osvětlení se nám podařilo získat 246 500 Kč, pomocí kterých město doplnilo 2 svítidla a vyměnilo jich celkem 38.

„Očekáváme úsporu v rámci spotřeby, také jsou to ledková světla, takže ušetříme i za údržbu. Nejsou to první světla, ulice, co jsme dělali dřív, tam úspory byly a jsou. Řekl bych, že světla svítí relativně víc,.“

Ing. Pavel Kopecký, starosta města Golčův Jeníkov

Obyvatelé i návštěvníci města si pochvalují estetickou stránku nového osvětlení a vnímají, že město získalo daleko hezčí ráz.
Podle expertů je přínosem moderního veřejného osvětlení nejen nižší spotřeba, ale i fakt, že se lampy dají na určité hodiny v noci podle potřeby ztlumovat nebo vypínat, aniž by docházelo k poškozování. Skvělým benefitem je i omezení nepříjemného oslňování. Rovnoměrné rozložení světla navíc významně přispívá k bezpečnosti osob, které se po městě pohybují.

Příběh lamp v číslech

Výše získané dotace: 246 500 Kč

Vlastní zdroj financování: 363 974 Kč

Celkové náklady: 610 474 Kč

Počet vyměněných svítidel: 38

Počet doplněných svítidel: 2

Rádi pomůžeme i vám, neváhejte se nám ozvat přes kontaktní formulář. Pro nezávaznou konzultaci jsme připraveni i na telefonu 605 283 808.

Prohlédněte si více

Další realizace