Výstavba chodníků

naše hotové projekty

ikonka Analýza možností čerpání

Příběh chodníků v Sokolči

Zajistit bezpečný pohyb chodců obcí, kde chybí chodníky, je výzva. Obzvlášť pokud se jedná o obec vybavenou mateřskou i základní školou, kde se to jen hemží menšími i většími dětmi. V podobné situaci se nacházel i starosta obce Sokoleč Marián Sipajda:

„Potřeboval jsem získat dotaci na opravu chodníků. Jsou klíčové pro bezpečnost našich dětí, které v obci chodí do školy a do školky. 30 let se o tom mluvilo, ale z obecního rozpočtu bychom to nezvládli. Hledal jsem firmu, která by byla dostupná a nebyla zdaleka. Měli vysokou úspěšnost žádostí o dotace, tak jsem s nimi začal spolupracovat. Nejvíce se mi líbí jejich vlastní iniciativa. Líbí se mi, že jsou zde kompetentní lidi, kteří mi řeknou co a jak je potřeba připravit.“

Tak jsme se společně pustili do projektu, jehož výsledkem je provedení výstavby chodníku trasy B2 o délce necelých 700 m podél levé strany silnice č. III/3297 napojeného na začátku i konci na stávající místní komunikaci se šířkou 1,70–2,00 m. Povrch je z betonové zámkové dlažby a zajišťuje bezpečné spojení v obci pro chodce. Plní tak stoprocentně účel, pro který byl realizován. Od silnice je oddělený zeleným pruhem a v místech, kde chodník přiléhá k místní komunikaci nebo silnici, je oddělený silničním obrubníkem výškově odsazeným o 12 cm.

Příběh chodníků v číslech

Celkové způsobilé výdaje: 4 000 000 Kč

Výše dotace: 3 800 000 Kč

Vlastní zdroj financování: 200 000 Kč

Procento vlastního financování: 5 %

Co dál

Zaujal vás projekt? Státní fond dopravní infrastruktury se právě chystá podpořit města a obce při budování chodníků a cyklostezek, pro více info klikněte sem a neváhejte se nám ozvat pro nezávaznou bezplatnou konzultaci.

Jsme tu pro vás!

Přejít na kontaktní formulář

Prohlédněte si více

Další realizace